Co vědět o Omnipodu

Co vědět o Omnipodu

Diabetes je chronický zdravotní stav ovlivňující hladinu glukózy v krvi. V některých případech vyžaduje konstantní léčbu ve formě monitorování hladiny glukózy v krvi a podávání inzulínu. Technologie, jako je systém Omnipod, mohou toto řízení usnadnit a zlepšit péči u lidí žijících s diabetem.

Spoléhání se na inzulínovou terapii pro léčbu diabetu může být stresující. Starta o hladině glukózy v krvi může vést ke stavu zvanému hypoglykémická úzkost a výzkum ukazuje, že stres může ovlivnit glykemická opatření. Pokroky v technologii, které automatizují péči, může pomoci zlepšit kontrolu glykemiky a kvalitu života.

Tento článek bude diskutovat o tom, co je Omnipod, jaké rysy zahrnují a zda to lidem pomáhá spravovat cukrovku.

Co je Omnipod?

Omnipod je nositelná cardiol názory, vodotěsná a bezdušová inzulínová pumpa, kterou produkuje společnost Inulet Corporation založená na Massachusetts.

Podle inzuletu jsou jeho zařízení, také nazývaná POD, alternativou k tradičním inzulínovým pumpům a účinnou metodou inzulínové terapie. Společnost navrhuje, že omnipod používá proprietární technologii terapie POD, aby poskytla zhruba 3 dny nepřetržitého dodávání inzulínu bez nutnosti více injekcí.

POD mohou dodávat personalizované dávky rychle působícího inzulínu na základě sazeb, kterou osoba programuje do osobního diabetového manažera (PDM). Lidé mohou také kombinovat technologii Omnipod s kontinuálním monitorem glukózy (CGM) a vytvořit automatizovaný systém dodávání inzulínu (AID).

systém pomoci, který mohou někteří lidé označovat jako umělý systém břišní nebo hybridního uzavřeného systému uzavřené smyčky, může napodobit funkci zdravého slinivky břišní. Výzkum naznačuje, že automatizované systémy dodávání inzulínu mohou výrazně zlepšit řízení diabetu u dospělých, dětí a dospívajících.

Funkce

Užitečné funkce omnipodu zahrnují:

 • Nositelnost: Lidé mohou nosit relativně diskrétní lusky na většině míst, kde by normálně injektovali. Pod může pojmout 85–200 jednotek rychle působícího inzulínu a uživatelé je mohou nosit až 3 dny. Zařízení. Protože lusky nemají trubice, jako jsou tradiční inzulínová čerpadla, uživatelé mají větší svobodu pohybu.
 • Přizpůsobitelné: Na rozdíl od jiných systémů pomoci první generace umožňuje Omnipod lidem upravit své glukózové cíle tak, aby vyhovovaly jejich potřebám.. Pokud osoba připojí POD s CGM, může zařízení provádět automatické nastavení s bazálními (pozadí) rychlostmi inzulínu na základě proudových a promítaných hodnot glukózy v krvi.

funguje to?

Systém pomoci Omnipod 5 stále čeká na schválení potravin a léčiv (FDA), ale včasný výzkum naznačuje, že může výrazně zlepšit glykemická opatření u lidí žijících s diabetem.

Výsledky multicentrické klinické studie 2021, které financované inzulem naznačují, že systém Omnipod 5 může významně zlepšit výsledky diabetu u dětí a dospělých. Po třech měsících používání systému měli účastníci:

 • Nižší míry hypoglykémie
 • Nižší míry hyperglykémie
 • Zvýšený čas v rozsahu nebo Čas strávený v cílovém rozsahu cukru v krvi
 • Zlepšení hladin HbA1c, které měří průměrnou hladinu cukru v krvi v předchozích 2–3 měsících

Studie navrhuje, aby zařízení navrhovalo může také pomoci zlepšit kvalitu života. Podle Diatribe se 92% dospělých a adolescentů a 99% dětí rozhodlo pokračovat v používání Omnipod 5 po dokončení pokusu.

Další hodnocení ambulance 2021 financované Insulet také naznačilo, že systém Omnipod 5 je bezpečný a funguje dobře mezi lidmi ve věku 6–70 let ve všech cílových hladinách glukózy. Článek 2021 navíc zdůrazňuje bezpečnost systému Omnipod 5 u velmi malých dětí žijících s diabetem 1. typu. Je však důležité si uvědomit, že studii financoval insulet a několik autorů je spojeno se společností.

vs.

Tradiční čerpadla

Inzulet naznačuje, že jeho omnipody mohou poskytovat nepřetržitou kontrolu terapie pumpy bez potřeby zkumavek.

Vzhledem k tomu, že systém Omnipod je bezdušový, může pro mnoho lidí představovat pohodlnější a životní styl kompatibilní. Někteří jednotlivci také mohou zjistit, že to pomáhá zmírnit pocit, že je připoután k zařízení.

výhody a nevýhody

Tento systém má jak výhody, tak nevýhody:

Pros

 • Může zlepšit řízení diabetu a kvalitu kvality Život
 • Odstraňuje potřebu pravidelných injekcí injekční stříkačkou nebo inzulínem
 • poskytuje větší svobodu
 • ukládá data a užitečné informace, které mohou optimalizovat správu
 • Snadno použitelné a automatizuje mnoho kroků pro monitorování glukózy v krvi

nevýhody

 • může být drahé, pokud není k dispozici v pojištění
 • Může se spoléhat na technologii
 • Může způsobit podráždění kůže, kde kanyla propíchne kůži
 • může spadnout
 • Může způsobit únavu zařízení

Jak získat jeden a kdo by to měl zvážit

Insulet Stavs, jeho produkty jsou vhodné pro lidi žijící s diabetem typu 1 nebo 2. typu. Společnost navrhuje, aby malý zdravotnický prostředek mohl pomoci zjednodušit řízení diabetu a je životaschopnou alternativou k injikované inzulínové terapii.

Abychom získali systém omnipodu, člověk vyplní informační formulář a podstoupí vyšetřování pojistných výhod. Pokud je jednotlivec spokojený s možnostmi a náklady, může jim lékař předepsat systém. Noví uživatelé mohou uspořádat školení o tom, jak systém používat prakticky nebo na klinice.

Web Omnipod také poskytuje informace pro pečovatele o přístupu k systému pro milovaného člověka.

Náklady

Podle webové stránky Omnipod jsou její systémy doručování inzulínu k dispozici prostřednictvím lékáren a většina soukromých pojišťoven může pokrýt některé z nákladů.

Omnipod neposkytuje přesnou cenu, ale vybízí lidi, aby používali své webové stránky k odhadu potenciálních nákladů, a poznamenává, že se budou lišit v závislosti na jejich zdraví a pokrytí. Inzulet naznačuje, že ti, kteří používají systém Omnipod, obvykle platí méně než 50 $ měsíčně za plán kopaci v lékárně.

V současné době některé plány Medicare Part D pod krytí omnipodových systémů na úrovni 3 a výhody úrovně 4. Lidé možná budou muset zjistit, zda mají vhodné možnosti přístupu.

INSULET také uvádí, že má program finanční pomoci, který může pomoci způsobilým uživatelům pokrýt náklady na systém Omnipod, bez ohledu na jejich poskytovatele pojištění.

Shrnutí

Omnipod je bezdušové kontinuální inzulínové infuzní zařízení, které funguje podobně jako inzulínová pumpa. Lidé mohou používat tento zdravotnický prostředek k automatizaci jejich rychle působící inzulínové terapie. Individuály mohou také kombinovat technologii omnipodu s kontinuálním monitorem glukózy a vytvořit hybridní systém uzavřené smyčky, který může napodobovat funkci zdravého slinivky. Výzkum naznačuje, že tyto systémy mohou pomoci zlepšit řízení diabetu a kvalitu života.

 • Lékařské prostředky/diagnostika

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents