Różnorodność leczenia obejmuje CBT i leki

Różnorodność leczenia obejmuje CBT i leki

Wytyczne zachęcają lekarzy do omówienia skutków leczenia, możliwych działań niepożądanych, kosztów, dostępności i preferencji pacjentów przed wybraniem podejścia.

Główne zaburzenie depresyjne (MDD) jest poważnym stanem zdrowia. W 2014 r., Według National Institute of Mental Health (NIMH), około 6,7% dorosłych amerykańskich, czyli 15,7 miliona osób w wieku 18 lat i starszych, zgłosiło, że w poprzednim roku doświadczyło co najmniej jednego dużego odcinka depresyjnego.

Wpływ MDD obejmuje brak energii i utratę zainteresowania rzeczami wcześniej, ale objawy mogą prowadzić do niepełnosprawności i absencji z pracy lub badania, chorób fizycznych, a nawet wczesnej śmierci.

Różnorodność metod leczenia obejmuje CBT i leki

Leczenie MDD obejmują terapię behawioralną poznawczą (CBT) i leki przeciwdepresyjne drugiej generacji (SGA), ale lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, zwykle pierwszy port z PINT OF THE PIT OF TRES Zadzwoń do pacjentów z depresją, często zacznij od przepisania SGA.

Szybkie fakty o depresji

 • MDD stanowią 3,7% wszystkich lat życia skorygowanych o niepełnosprawność w USA (DALYS)
 • To 8,3% lat żył z niepełnosprawnością w USA (YLDs)
 • In 2014, depression was most common in the 18-25 year age group, at 9.3%.

Learn more about depression

SGA obejmują selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny-nornosinefryny (SNRI), bupropion, mirtazapinę, nefazodon i trazodon.

Niekorzystne efekty obejmują zaparcia, biegunkę, nudności, ból głowy, zawroty głowy, dysfunkcję seksualną, trudność snu i senność.

CBT łączy terapię poznawczą i behawioralną. Koncentruje się na zmianie myśli i przekonań osoby oraz jej wpływu na nastrój i działania.

Może to zmniejszyć niezdrowe wzorce zachowania i pomóc jednostce stać się zdrowszym i bardziej adaptacyjnym.

W mniejszej i umiarkowanej depresji CBT może pomóc w restrukturyzacji negatywnych wzorców myślowych, rozpoznania źródła depresji i zmiany działań, które ją zaostrzają.

Inne zabiegi bez leczenia obejmują leki uzupełniające i alternatywne lub terapie ćwiczeń i terapie skojarzone.

Nowe wytyczne Porównaj skuteczność terapii

W nowej wytycznej, American College of Physicians (ACP) podsumowują i oceniają dowody porównujące skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów bez leczenia i SGA, sam lub w połączeniu, dla MDD u dorosłych.

Zespół ocenił odpowiedź na leczenie, remisję, zdolność funkcjonalną, jakość życia, zmniejszenie samobójstwa lub myśli samobójcze, hospitalizacje i szkody.

Dowody o umiarkowanej jakości odzwierciedlały podobne poziomy zarówno skuteczności, jak i wskaźników przerwania dla CBT i SGA. Dowody o niskiej jakości ujawniły niewielką różnicę między SGA i leczeniem brakiem leczenia pod względem skuteczności i działań niepożądanych jako leczenia pierwszego rzutu.

Jeśli przyjmowanie SGA nie poprawia stanu pacjenta, dowody niskiej jakości wskazują To przejście na inny lek, dodanie innego leku lub dodawanie lub przejście na leczenie bez leczenia ma podobny efekt jak leczenie drugiego rzutu.

st. John’s Wort: może być lepiej tolerowany niż SGAS

Dowody niskiej jakości pokazują, że brzeczka św. Jana-medycyna ziołowa-może być tak samo skuteczna jak SGA; Dowody o umiarkowanej jakości sugerują, że brzeczka św. Jana jest lepiej tolerowana niż SGAS.

Jednak brzeczka św. Jana nie jest obecnie regulowana przez Food and Drug Administration (FDA) w USA, więc nie ma standardów regulujących zawartość i siłę leku.

Królestwo kontrolowane w jakości św. Jana może być zatem trudne do znalezienia. Uzyskanie preparatów o podobnej skuteczności może być również trudne, jak te uwzględnione w badaniach.

Dowody wskazują, że brzeczka św. Jana mogą powodować germivir gemini łagodne objawy żołądkowo -jelitowe, reakcje skóry, zmęczenie, sedacja, niepokój, zawroty głowy, ból głowy i suchość w ustach. Może również oddziaływać z innymi lekami, aby powodować działanie niepożądane.

Prezydent ACP dr Wayne J. Riley mówi:

„CBT jest rozsądnym podejściem do początkowego leczenia i powinno być zdecydowanie uznane za alternatywne leczenie SGA, jeśli jest to dostępne, i po omówieniu dostępnych, a po omówieniu Efekty leczenia, profile działań niepożądanych, koszty, dostępność i preferencje z pacjentami. ”

 • Neurologia/Neuroscience
 • Pharmacy/farmaceuta
 • Psychologia/psychiatria

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i losowania Tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

CDC: 90% Amerykanów spożywa zbyt dużo soli

Dziewięć na dziesięciu Amerykanów spożywa więcej niż zalecane limity sodu – które pochodzi głównie z soli w diecie – której nadmiar prowadzi do wysokiej krwi, prowadzi do wysokiej krwi. Presja, zwiększenie ryzyka chorób sercowo -naczyniowych, w tym zawału serca i udaru mózgu.

W ten sposób kończy raport z Centers for Disease Control and Prevention (CDC), opublikowany w najnowszym raporcie o zachorowalności i śmiertelności (MMWR) .

Raport mówi, że ponad 90% dzieci i 89% dorosłych w USA – niezależnie od wieku, rasy, płci lub wysokiego ciśnienia krwi – zużywa więcej niż zalecane limity sodu, nie włączając soli solnej Dodano do jedzenia przy stole.

Dyrektor CDC dr Tom Frieden mówi:

„Odkrycie, że 9 z 10 dorosłych i dzieci nadal zużywa zbyt dużo soli, jest niepokojące.”

Limity, jak podano w wytycznych dietetycznych 2015-2020 dla Amerykanów, stwierdzają, że osoby w wieku powyżej 14 lat powinny spożywać nie więcej niż 2300 mg sodu R DZIEŃ – równoważny 1 łyżeczki soli – i mniej niż ten, jeśli są młodsze.

Wytyczne dietetyczne – zmienione co 5 lat – oparte są na najnowszych dowodach naukowych, które dr Frieden mówi wyraźnie pokazuje „zbyt dużo sodu w naszej żywności prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi, głównego czynnika ryzyka chorób serca i udaru mózgu”.

Około 1 u 3 dorosłych Amerykanów – około 70 milionów ludzi – ma wysokie ciśnienie krwi i tylko ma wysokie ciśnienie krwi i tylko Połowa z nich ma kontrolę.

Choroby serca i udar zabijają więcej Amerykanów każdego roku niż jakakolwiek inna przyczyna. Wraz z innymi chorobami sercowo -naczyniowymi, zgłaszają ponad 800 000 osób rocznie w USA i kosztują naród prawie 320 miliardów dolarów rocznie w zakresie opieki zdrowotnej i utraconej wydajności.

„potrzeba ograniczenia sodu w produkcji i restauracji żywnościowej żywności „

Podczas gdy jednym ze sposobów ograniczenia sodu jest łatwe do solnego wytrząsarki, większość sodu spożywanego przez Amerykanów pochodzi z pakowanej, przetworzonej żywności i posiłków w restauracji. Dr Frieden zaprasza:

„Zmniejszenie sodu w produkcji i restauracji daje konsumentom większy wybór i uratowanie życia.”

W raporcie badacze CDC obliczyli, ile jedzą Amerykanie sodu. Z danych dietetycznych przechwyconych w badaniach nad badaniem zdrowia i żywienia w latach 2009–2012 (NHANES), które obejmowały ponad 15 000 osób.

Stwierdzili, że nadmiar spożycia sodu jest problemem we wszystkich grupach-niezależnie od płci, rasy rasowej i stan zdrowia. Jednak poziomy nadwyżki różnią się w grupach. Na przykład więcej mężczyzn (98%) zużywa zbyt dużo sodu niż kobiety (80%), a 90% białych dorosłych spożywa zbyt wiele, w porównaniu z 85% czarnych dorosłych.

podczas gdy spożycie sodu, podczas gdy spożycie sodu przekracza zalecane limity we wszystkich grupach wiekowych, ma szczyt w wieku 19-50 lat-podobnie jak zużycie kalorii.

Równie niepokojący jest fakt, że wśród osób o wyższym ryzyku choroby serca lub udaru mózgu-takiego jak uda Ponad 50 lat, czarni ludzie i ci, których ciśnienie krwi jest wysokie lub zbliżają się do wysokiego (przed hykoadłem)-ponad 3 z 4 zużywają więcej niż zalecana granica 2300 mg sodu dziennie.

” Niewielka zmiana w ciągu ostatniej dekady „

Naukowcy CDC twierdzą, że nowe dane pokazują, że w ciągu ostatnich 10 lat niewielkie zmiany w spożyciu sodu Amerykanów. A ponieważ tak wiele z nich pochodzi z jedzenia, które nie jest przygotowane w domu, takie jak przetworzone i restauracyjne jedzenie, konsumenci nie mają wyboru, jak zmniejszyć ich spożycie.

CDC twierdzi, że istnieje potrzeba obniżenia Spożycie sodu w populacji USA poprzez stopniowe obniżenie poziomów w kraju w kraju.

Sugerują, że istnieje niewielki ruch w tym kierunku, ponieważ niektóre firmy zajmujące się przetwórstwem spożywczym dobrowolnie zmniejszają sód w swoich produktach, a inne zaczynają przestrzegać Suib.

Raport zauważa również, że ważna część pracowników służby zdrowia może odgrywać się w pomaganiu pacjentom w zmniejszeniu ich nadmiernego spożycia soli.

Jeden z autorów, Sandra Jackson, epidemiolog w dziale CDC dla Division Choroby serca i udarem udarowi, stwierdza się:

„Redukcja sodu jest kluczową częścią zapobiegania chorobom serca i udarowi mózgu. Zmniejszenie sodu jest możliwą do osiągnięcia i skuteczną strategią poprawy zdrowia serca dla wszystkich, ale we współpracy wszyscy zajmie to, aby to było możliwe. ” O tym, jak to zmniejszyć.

Tymczasem News Medical News ostatnio dowiedział się również, że trzeba szybciej rozpoznać objawy zawału serca. Badanie opublikowane w JACC: Interwencje sercowo -naczyniowe pokazuje, w jaki sposób szybciej są leczeni po objawach zawału serca, tym lepsze wyniki, a także wymaga lepszych miar wydajności przerwy między objawami a leczeniem.

 • Zdrowie publiczne
 • żywieniowe/diety

CDC: Rozprzestrzeniające się błędy jelitowe oporne na leki w USA

Grupa bakterii o nazwie Shigella jest odpowiedzialna za 500 000 przypadków biegunki w USA każdego roku. Teraz nowy raport mówi, że odmiana błędu, odporna na wieloletnią, wchodzi do kraju u zainfekowanych podróżników i powoduje serię wybuchów.

Shigella powoduje shigellosis-chorobę jelitową, której towarzyszą wodna lub krwawa biegunka , Ból brzucha, gorączka i złe samopoczucie.

Centra kontroli i zapobiegania chorobom (CDC) mówią, że szczep Shigella sonnei – najczęstszy gatunek Shigella w USA – który jest odporny na antybiotykową cyprofloksacynę ( CIPRO) zainfekował 243 osoby w 32 stanach i Puerto Rico między maja 2014 r. Do lutego 2015 r.

Shigella jest jednym z rodzajów bakterii, które powodują chorobę jelitową u podróżujących z krajów rozwiniętych do krajów słabo rozwiniętych. Ta „biegunka podróżnika” jest różnie określana jako „zemsta Montezuma” lub „Delhi Belly” lub „Turkey Trots”.

Bakterie znajdują się w wodzie używanej do picia, do mycia żywności lub do mycia jedzenia lub żywności lub Aby nawadniać uprawy, które zostały zanieczyszczone przez stolce ludzi lub zwierzęta.

Cipro jest lekiem pierwszego wyboru do leczenia shigellozy wśród dorosłych w USA. Do niedawna oporność Cipro stwierdzono tylko w około 2% infekcji Shigella testowanych w USA.

W nowym raporcie – który opisuje badania ostatnich klastrów infekcji Shigella w Massachusetts, Kalifornii i Pensylwanii – CDC powiedzmy, że oporność Cipro stwierdzono w 90% badanych próbek.

Niektóre osoby zakażone Shigella mają tylko łagodne objawy, ale to nie powstrzymuje rozprzestrzeniania się błędu. Raport mówi, że w tych epidemiach bakterie rozprzestrzeniły się łatwo w placówkach opieki nad dziećmi oraz wśród osób bezdomnych oraz gejów i biseksualnych mężczyzn.

Śledczy znaleźli unikalny szczep shigelli

Dyrektora CDC CDC Dr Tom Frieden twierdzi, że badane wybuchy są niepokojącym trendem:

„Zakażenia oporne na narkotyki są trudniejsze do leczenia, a ponieważ Shigella tak łatwo rozprzestrzenia się między ludźmi, potencjał na więcej-i większych-epidemia to a Prawdziwa troska. ”

Dr. Frieden stwierdza, że ​​USA szybko poruszają się, aby wprowadzić krajowy plan ograniczenia oporności na antybiotyki, ponieważ „nie możemy traktować za pewnik, że zawsze będziemy mieli leki potrzebne do walki z powszechnymi infekcjami”.

W Stanach Zjednoczonych większość szczepów Shigelli jest już odporna na antybiotyki ampicylinę i trimetoprim/sulfametoksazol. Na całym świecie Shigella staje się coraz bardziej odporna na CIPRO, który jest często przepisywany osobom podróżującym z USA na wypadek, gdyby rozwinęli biegunkę podczas za granicą.

Raport opisuje, jak dzięki sieci laboratoryjnej CDC IT, IT, IT Był możliwy do zidentyfikowania wzrostu przypadków shigellozy spowodowanych unikalnym szczepem opornej na cipro shigelli. Około połowa przypadków była ludzie, o których wiadomo, że wróciły z Dominikany, Indii i innych miejsc spoza USA.

CDC zaleca dobre nawyki higieny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Shigelli, w tym:

 • Często myj ręce mydłem i wodą
 • Zawsze myj ręce mydłem i wodą po użyciu toalety, a przed przygotowaniem jedzenia i jedzenia
 • Jeśli twoje dziecko jest chore Z biegunką trzymaj je w domu i z dala od opieki nad dziećmi i zajęciami grupowymi
 • Nie przygotuj jedzenia dla innych, jeśli masz biegunkę
 • Unikaj basenów i innych publicznych miejsc do wody przez kilka tygodni Kiedy wracasz do zdrowia z choroby biegunki.

Dr. Anna Bowen, oficer medyczny w oddziale zapobiegania chorobom wodnym CDC i główna autorka raportu, mówi:

„Mycie rąk mydłem i wodą jest ważne dla wszystkich. Ponadto międzynarodowi podróżnicy mogą się chronić, wybierając gorącą żywność i pijąc tylko przed zamkniętymi pojemnikami. ”

Naukowcy zaczynają odkrywać, że stosowanie antybiotyków – a zwłaszcza nadużywanie – jest powiązane z szeregiem problemów, które wpływają, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród, wśród między nimi Inne rzeczy, układ odpornościowy, metabolizm glukozy, trawienie żywności, zdrowie jelit i zachowanie.

Na przykład w lutym 2015 r. Wiadomości medyczne donosiło o kolejnym badaniu, które wykazało, że stosowanie antybiotyków ma bardziej niepożądane skutki uboczne na The jelita niż wcześniej sądzono. W tym badaniu, prowadzonym przez College of Pharmacy na Oregon State University w Corville, naukowcy przetestowali wpływ czterech antybiotyków powszechnie podawanych zwierząt laboratoryjnych.

uważano, że leki zabiły tylko bakterie i zablokowały niektóre Funkcje immunologiczne w jelitach. Jednak badanie wykazało, że niszczą również komórki w podszewce jelit.

 • Pasttointestinal / Gastroenterology
 • Choroby zakaźne / bakterie / wirusy
 • MRSA /Oporność na leki

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

CDC: Nieprawidłowa opieka soczewki kontaktowej może prowadzić do ślepoty

zapalenie rogówki jest bolesnym i czasem oślepiającym stanem oczu, który występuje, gdy rogówka zostaje zakażona bakteriami, grzybami i innymi drobnoustrojami. Nowym raportem Centers for Disease Control and Prevention pokazuje, że jednym z głównych powodów, dla których Amerykanie co roku dokonuje prawie miliona lekarzy na zapalenie rogówki, jest zużycie soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe – noszone przez około 38 milionów Amerykanów – jest popularną alternatywą dla noszenia okularów. Ale niewłaściwa opieka nad soczewkami kontaktowymi może powodować infekcje oczu, takie jak zapalenie rogówki, co może prowadzić do ślepoty.

Contents