Výhody černého olejového oleje

Výhody černého olejového oleje

Lidé používali pro své terapeutické výhody po tisíce let černý osivo. že tento olej může nabídnout mnoho léčivých a kosmetických výhod, jako je napomáhání úbytku hmotnosti, zlepšení kožních stavů a ​​dokonce i pomáhat léčit rakovinu a cukrovku.

 • Klíčem k těmto výhodám se zdá být hlavní Složka černého oleje, tymochinon.
 • Osoba může olej používat lokálně nebo orálně. Těžké boční účinky jsou vzácné, i když se mohou vyskytnout. To zahrnuje možnou alergickou reakci.
 • Co je to černý olej?

  Pocházejí z Nigella Sativa, malé rostliny s světle fialovou, modrou nebo bílými květy, které rostou ve východní Evropě, západní Asii a na Středním východě.

  Lidé používali malá černá semena ovoce N. sativa jako přirozený lék na tisíce let. Semena mohou také chuťové kari, okurky a chléb podobným způsobem jako kmín nebo oregano. Vlastnosti snižující nádor. Je také možné přidat olej do masážních olejů, šamponů, domácích produktů pro péči o pleť a vůně.

  Výhody oleje černého semen

  Vědci s řadou specialit prozkoumali možné výhody oleje černého semen.

  Je však důležité si uvědomit, že mnoho studií dosud použilo buňky nebo zvířata jako modely a je k dispozici omezený výzkum o účincích černého semenného oleje u lidí.

  Výhody pro hubnutí

  Přehled 11 studií ukázal, že doplnění černých semen může pomoci snížit index tělesné hmotnosti lidí (BMI) a snižovat obvod pasu. Účastníci studie nehlásili žádné závažné vedlejší účinky při užívání tohoto doplňku. a inzulínová rezistence.

  výhody krásy

  Černý olej z semen může být prospěšný tím, že pomáhá vyčistit příznaky kožních stavů, jako je ekzém, akné nebo psoriáza.

  Černý olej olej může také hydratovat vlasy, změkčit pokožku a působit jako zvlhčovač, i když existuje nedostatek vědeckých důkazů k potvrzení těchto výhod.

  Výhody pro zdravotní stavy

  Černý olej olej může být také prospěšný pro některé zdravotní stavy, včetně následujících:

  hojení ran

  černá Semenný olej může být schopen urychlit proces hojení ran.

  Přesná věda o tom, jak to funguje, není jasná, ale vědci teoretizují ji také spojeny s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi tymochinonu.

  Kromě toho také zvyšuje tvorbu kolagenu. To spolu s jeho kosmetickými výhodami může pomoci s hojení ran. typy rakovinných buněk. Patří mezi ně rakovina mozku, leukémie a buňky rakoviny prsu. Vězte, jak efektivní může být olej k léčbě rakoviny u lidí. Ochranný účinek na játra i ledviny.

  Existuje několik mechanismů, pomocí kterých to funguje. V jednom z klíčových procesů se zdá, že tymochinon snižuje hladinu oxidačního stresu, což je nerovnováha volných radikálů a antioxidantů v těle.

  Oxidační stres je spojen s řadou problémů jater, jako je onemocnění jater, cirhóza, poškození jater způsobené tylenolem, hepatitidou a dalšími. Je také spojena s problémy s ledvinami, jako je chronické onemocnění ledvin a toxicita ledvin.

  Studie z roku 2019 také ukazuje, že černý semenný olej může být užitečný při snižování velikosti ledvinových kamenů a odstranění ledvinových kamenů z těla.

  Gastrointestinal Problémy

  Protizánětlivé vlastnosti černého semenného oleje mohou také pomoci zmírnit příznaky, jako je trávení, nevolnost, břišní distenze, nadýmání, zvracení, průjem nebo zácpa.

  Některé klinické studie ukázaly, že olej může mít dokonce preventivní účinek na kolitidu, pankreatitidu a další gastrointestinální poruchy. Pro snížení přesných výhod černého semenného oleje je však nutný další výzkum. může pomoci snížit hypertenzi (vysoký krevní tlak).

  V této analýze 10 randomizovaných kontrolovaných studií ukázala podávání doplňku snížení systolického i diastolického krevního tlaku mezi účastníky.

  na Navíc klinická studie zaměřující se na starší dospělé s vysokým krevním tlakem zjistilo, že snížení krevního tlaku mezi účastníky, kteří obdrželi doplněk, nebylo ve srovnání se skupinou placeba významné.

  je to Je však důležité si uvědomit, že v některých případech je možné zažít nízký krevní tlak v důsledku použití černého oleje. Promluvte si s lékařem, než jej použijete ke snížení krevního tlaku. Revize studií z roku 2019 ukazuje, že olej může pomoci snížit glukózu v krvi, hemoglobinu a inzulínu.

  Tento výzkum naznačuje, že by mohl být použit jako léčba diabetu 2. typu spolu s konvenčními léčbami.

  A 2014 Klinická studie u mužů s abnormální Spermie a neplodnost zjistila, že černý semenný olej může zlepšit pohyb spermií a zvýšit počet spermií a objem spermatu. Pomozte zvýšit kvalitu, pohyblivost, životaschopnost a počet spermatických buněk. Výhody, tento doplněk nenahrazuje léky. Lidé užívající léky by měli mluvit s lékařem před použitím bylinných doplňků, jako je černý semen. doplněk. Je nezbytné poradit se s lékařem před zastavením předepsaného léku. IT.

  Vážné vedlejší účinky černého semenného oleje jsou vzácné. Vezměte to jako perorální doplněk může způsobit:

  • Nevolnost
  • Bloting
  • Pocit pálení
  • Indigestion
  • Nízká hladina cukru v krvi

  S topickým použitím, černá Semenný olej může u některých lidí způsobit těžkou alergickou vyrážku. Proto je nezbytné jej nejprve vyzkoušet na malé skvrně kůže, aby se zajistilo, že nespustí reakci. Lidé se také musí starat, aby olej drželi od očí, nosních dír a dalších citlivých částí těla. Měl by se vyhnout používání oleje při užívání léků, které mohou být ovlivněny v důsledku A nejvýhodnější černý osivo, vždy si vyberte vysoce kvalitní, organický černý semenný olej, který je 100% čistý, terapeutický stupeň a americké ministerstvo zemědělství (USDA) certifikováno. Administrace (FDA) označuje černý olej olej, který je obecně uznáván jako bezpečný. FDA však také netestuje doplňky pro bezpečnost nebo účinnost. Z tohoto důvodu je důležité hledat produkt od renomovaného poskytovatele. Mezi další zdroje k nalezení vysoce kvalitních produktů patří Consumerlabs, USA Pharmacopeia a NSF International.

  dávkování

  Dávkování, na které by měla osoba použít, může záviset Typ zánětu, stavu nebo problému, který chtějí zmírnit. Osoba by měla mluvit s lékařem, aby se ujistila, že použití černého oleje je pro ně bezpečné a aby určila správnou dávku. Thymochinon ukazuje, že dospělí by měli omezit využití na 900 miligramů (mg) oleje nebo 48,6 mg thymochinonu denně, aby se snížilo riziko vedlejších účinků.

  Lidé používali černý osivo pro své terapeutické výhody po tisíce let. Ačkoli tyto studie často používají spíše zvířecí nebo buněčné modely než lidé. K potvrzení jeho výhod je nezbytný další výzkum účinků N. sativa u lidí. Osoba by recenzeproduktu.top však měla vždy mluvit s lékařem, než si vezme černý olej a vybere 100% čistý, terapeutický stupeň, USDA certifikovaný organický černý olej.

  FDA nesleduje byliny a doplňky pro kvalitu a čistotu, takže je nezbytné být selektivní při nákupu těchto produktů.

  • Rakovina/onkologie
  • Obezita/hubnutí/fitness
  • Doplňkový medicína/alternativní medicína

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents